22 września, 2023

TheKitchenTable

Wiadomości dla Ciebie

Wymiana oleju: Nie zwlekaj!

6 min read
wymiana-oleju-nie-zwlekaj

Wiele osób zwleka z wymianą oleju, aż do czasu kiedy zapali się lampka ostrzegawcza na desce rozdzielczej. Nikt się do tego nie przyznaje, ale prawda jest taka, że ci sami ludzie odkładają wymianę oleju na kilka miesięcy później. Istnieje jednak wiele powodów, dla których nigdy nie powinieneś czekać na wymianę oleju, zwłaszcza jeśli chcesz, aby samochód działał płynnie i służył ci na lata.

Poprawiona żywotność silnika

Wymiana oleju jest niezbędna, ponieważ utrzymuje silnik w czystości i zapewnia wysoką wydajność. Jeśli nie wymieniasz regularnie oleju, zaczyna się on psuć i zatykać silnik. Może to spowodować przegrzanie i awarię silnika. Im dłużej Twój samochód jeździ bez regularnej wymiany oleju, tym więcej szkód wyrządzasz swojemu silnikowi. Większość ekspertów zaleca wymianę oleju co trzy miesiące, w zależności od tego, co nastąpi wcześniej. Jeśli pozwolisz mu pracować dłużej, twój silnik może się znacznie szybciej zużyć.

Reklama: Odzież robocza

Zachowanie zgodności z gwarancją pojazdu

Wiele gwarancji samochodowych wymaga regularnej wymiany oleju. Niektóre gwarancje ograniczają nawet właścicieli do przejechania wyznaczonej ilości kilometrów między wymianami oleju. Jeśli Twoja gwarancja ma takie wymagania, ważne jest, aby wymieniać olej co najmniej raz na trzy miesiące. W ten sposób nigdy nie naruszysz warunków umowy gwarancyjnej.

Zapewnij bezpieczeństwo sobie i swoim bliskim

Nie trzeba dodawać, że nie chcesz ryzykować wyjazdu w trasę z uszkodzonym silnikiem. Jeśli brudny olej zepsuje silnik, narażasz siebie i swoich bliskich na niebezpieczeństwo. Nigdy nie należy prowadzić samochodu, który nie działa z optymalną wydajnością.

Redakcja Portalu informuje, że nie odpowiada za treści zamieszczone w prezentowanych artykułach oraz komentarzach nadsyłanych przez czytelników. Jednocześnie zależy nam na publikowaniu merytorycznych informacji dlatego jeżeli zauważyłeś treści niezgodne z prawdą lub łamiące polskie prawo prosimy o kontakt. Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.