23 maja, 2023

TheKitchenTable

Wiadomości dla Ciebie

Najlepszy zestaw ratunkowy do samochodu

8 min read
najlepszy-zestaw-ratunkowy-do-samochodu

Wyobraź sobie, że pewnego dnia jedziesz po krętej drodze i nagle czujesz, że kierownica szarpie w prawo. Następna rzecz, o której wiesz, że utknąłeś w rowie. Temperatura spada, a na zewnątrz robi się ciemno. Wychodzisz na zewnątrz, aby ocenić uszkodzenia, i zauważasz, że przedni zderzak jest mocno wgnieciony po prawej stronie, a dwie przednie opony są płaskie. Jeśli masz pomoc drogową i usługę telefoniczną, masz szczęście. Jeśli nie masz telefonu ani pomocy drogowej, musisz poczekać i mieć nadzieję, że pobliski kierowca zatrzyma się i pomoże. To będzie długa noc, jeśli nie masz pod ręką zestawu ratunkowego.

Jeśli nikt nie jest w stanie wyjść i pomóc Ci, prosty zestaw ratunkowy zapewni Ci ciepło i nawodnienie do czasu przybycia pomocy. Zawartość zestawu ratunkowego zależy od miejsca zamieszkania, nawyków jazdy i wieku pojazdu. Lepiej być zbyt przygotowanym niż niedostatecznie przygotowanym, jeśli możesz temu zaradzić. Nigdy nie powinieneś rezygnować z jedzenia, wody i ciepła. Już niedługo, na blogu pojawi się artykuł, w którym poruszymy następujące tematy – naprawa pomp i naprawa hamulców.

Prosty, ale skuteczny zestaw ratunkowy będzie zawierał dowolny z następujących elementów:

1) Kable rozruchowe

2) Latarka i zapasowe baterie

3) Apteczka pierwszej pomocy

4) Ręczniki

5) Kilka koców

6) Skrobaczka do lodu (jeśli mieszkasz w obszarze, w którym występuje dużo śniegu)

7) Batony energetyczne i kilka innych przekąsek

8) Galon wody

9) Trochę oleju silnikowego

Gdy wszystkie elementy zostaną złożone razem, należy je umieścić w bezpiecznym miejscu w pojeździe, gdzie nie będą się ślizgać. Zestaw ratunkowy można przypiąć pasami do bagażnika lub schować pod fotelem pasażera. Przedmioty nie muszą być umieszczane w skrzynce z narzędziami lub innym wytrzymałym pudełku, wystarczy karton

Niektóre sklepy detaliczne i sklepy internetowe będą miały już zapakowany zestaw awaryjny do sprzedaży.

Jeśli kiedykolwiek znajdziesz się w potencjalnie niebezpiecznej sytuacji, zawsze dobrze jest upewnić się, że jesteś bezpieczny przed nurkowaniem prosto do zestawu ratunkowego. Jeśli Twój samochód zepsuje się na środku drogi lub będziesz uczestniczyć w poważnym wypadku samochodowym, postaraj się jak najlepiej zejść z drogi i uniknąć niebezpieczeństwa.

Redakcja Portalu informuje, że nie odpowiada za treści zamieszczone w prezentowanych artykułach oraz komentarzach nadsyłanych przez czytelników. Jednocześnie zależy nam na publikowaniu merytorycznych informacji dlatego jeżeli zauważyłeś treści niezgodne z prawdą lub łamiące polskie prawo prosimy o kontakt. Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.