23 maja, 2023

TheKitchenTable

Wiadomości dla Ciebie

Lista kontrolna zimowej pielęgnacji samochodu

8 min read
lista-kontrolna-zimowej-pielęgnacji-samochodu

Mroźna pogoda nadciąga, a zima jest tuż za rogiem! Czy Twój samochód jest gotowy na sezon? Równie ważne, jak dbanie o konserwację przez cały rok, są konkretne elementy, na które należy zwrócić szczególną uwagę, zanim zimno nadejdzie. Spójrz na tę listę, aby upewnić się, że podjąłeś wszystkie środki ostrożności, aby zapobiec niefajnej sytuacji:

Zużyte opony

Po wielu letnich wycieczkach drogowych lub po codziennych dojazdach do pracy w poprzednim sezonie opony mogą być zużyte. Nie czekaj do połowy zimy; wymień je, zanim niesprzyjające warunki pogodowe Cię zaskoczą.

Światła

Upewnij się, że wszystkie światła zewnętrzne działają prawidłowo, aby zapewnić dobrą widoczność. Ponadto, jeśli Twoje reflektory są pochmurne. Renowacja reflektorów to ogromna poprawa podczas jazdy nocą lub przy złej pogodzie.

Płyn do wycieraczek

Obie szyby są bardzo ważne zimą. Jeśli Twoje wycieraczki mają więcej niż rok, to jest szansa, że ​​nadszedł czas na nowe. Pamiętaj, aby sprawdzić, czy wycieraczki zaciekają podczas następnego przeglądu.

Bateria

Twoja bateria może wydawać się działać dobrze w wyższych temperaturach. Jednak szybki zimny front może oznaczać, że nigdzie się nie wybierasz! Przeprowadź test baterii, aby mieć pewność, że będzie działać prawidłowo w niższych temperaturach i nie będziesz musiał się martwić o jakiegokolwiek uszkodzenia, bo już wszyscy wiemy jak drogie mogą być wymiany części lub serwis np. naprawa pompowtryskiwaczy.

Płyn przeciw zamarzaniu

Chcemy wiedzieć, jak dobrze się sprawdza i jaką pogodę wytrzyma. Większość płynów chłodniczych (przeciw zamarzaniu) jest odporna na zamarzanie. Środek przeciw zamarzaniu zawiera również inhibitory korozji, które chronią najważniejsze elementy silnika.

Hamulce

Oczywiście hamulce są ważne przez cały rok, ale tak jak opony, ważne jest, aby były gotowe na trudne warunki pogodowe. Sprawdź swoje hamulce, aby upewnić się, że wszystkie elementy są w dobrym stanie. Jeśli jednak zauważysz nietypowe odgłosy, wibracje lub inne objawy związane z hamulcami, zalecamy bliższe przyjrzenie się.

Redakcja Portalu informuje, że nie odpowiada za treści zamieszczone w prezentowanych artykułach oraz komentarzach nadsyłanych przez czytelników. Jednocześnie zależy nam na publikowaniu merytorycznych informacji dlatego jeżeli zauważyłeś treści niezgodne z prawdą lub łamiące polskie prawo prosimy o kontakt. Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.