20 września, 2023

TheKitchenTable

Wiadomości dla Ciebie

Najlepsza pamięć RAM 2020: pamięć DDR4 do gier

12 min read
najlepsza-pamięć-RAM-2020-paamięć-ddr4-do-gier

Niezależnie od tego, czy budujesz nowy komputer, czy modernizujesz system, który teraz walczy o konkurowanie z najlepszymi komputerami do gier, najlepszy zestaw pamięci RAM za twoje pieniądze zależy od wybranej platformy i oprogramowania, które planujesz uruchomić. W porównaniu do walki o najlepsze podzespoły w przypadku laptopów – każdy sprzedaje właśnie swój sprzęt lub oddaje go na serwis laptopów. A jeśli chodzi o komputery stacjonarne i wszelkie nowości nie ma się czym martwić, ponieważ każdy komputer stacjonarny sprzedawany w ostatnich latach wykorzystuje pamięć RAM DDR4 i obsługuje co najmniej prędkości DDR4-2133.

Najtrudniejsze jest zrozumienie, kiedy przy wyborze najlepszej pamięci RAM liczy się szybsza pamięć. Jeśli używasz komputera z procesorem Intel i dodatkową kartą graficzną, większość programów nie będzie reagować w znaczący sposób na szybszą lub wolniejszą pamięć systemową. Niektóre będą skalowane w górę z szybkością transmisji danych do najwyższych możliwych prędkości, w tym niektóre gry i programy, takie jak program do kompresji plików 7-Zip.

Z drugiej strony na AMD opartą na Zen w znacznie większym stopniu wpływa prędkość pamięci. Firmowy „Infinity Fabric” jest powiązany z szybkością magistrali pamięci. Tak więc zwiększone szybkości pamięci na platformach opartych na Ryzen i Threadripper często przekładają się na wzrost wydajności. W grach oznacza to większą liczbę klatek na sekundę w popularnych rozdzielczościach, takich jak 1080p, a także płynniejszą pracę przy wyższych rozdzielczościach.

Wreszcie, szybkość pamięci robi dużą różnicę, jeśli grasz na zintegrowanym silniku graficznym z procesorami Intel lub AMD. Ponieważ układ graficzny zapieczętowany w procesorach generalnie nie ma własnej dedykowanej pamięci (jak robią to oddzielne karty graficzne), zwiększenie częstotliwości taktowania pamięci systemowej również ogólnie zwiększa wydajność (chociaż ostateczne przyspieszenie różni się znacznie w zależności od gry) . Tak więc najlepsza pamięć RAM dla tego rodzaju systemów to szybsza pamięć RAM.

Dla wielu osób preferowanym obecnie rozwiązaniem jest 16 GB. Z biegiem czasu programy stają się coraz bardziej nieuporządkowane, wideo 1080p i 4K są coraz bardziej powszechne, pliki gier na PC stale się powiększają, a strony internetowe stają się z dnia na dzień bardziej złożone. Podczas gdy zaawansowani użytkownicy mogą potrzebować 32 GB, aby nie korzystać ze znacznie wolniejszej pamięci wirtualnej opartej na dyskach, 16 GB jest znacznie bardziej przystępne cenowo i wystarczające do gier.

Prędkości pamięci reklamowane jako część profilu XMP mogą nie być osiągalne na płytach głównych z procesorami AMD. XMP to rodzaj ustawienia automatycznego przetaktowywania pamięci, które zostało zaprojektowane dla płyt głównych Intel. Niektórzy producenci płyt głównych oferują ustawienia BIOS, które pomogą Ci osiągnąć te większe prędkości na płytach głównych AMD. Ale te ustawienia nie zawsze działają.

Chcesz uzyskać największą prędkość pamięci RAM na platformie Intel? Kup procesor z serii K. Procesory Core i7 i Core i5 inne niż z serii K mają taki sam limit DDR4-2666, jak ten narzucony przez mniejsze chipsety Intela H370 i B360. Procesory Core i3 mają dolny limit DDR4-2400. Podczas gdy większość płyt nie ma XMP, te, które go mają, łatwiej skonfigurują pamięć XMP z ulepszonymi taktami.

Redakcja Portalu informuje, że nie odpowiada za treści zamieszczone w prezentowanych artykułach oraz komentarzach nadsyłanych przez czytelników. Jednocześnie zależy nam na publikowaniu merytorycznych informacji dlatego jeżeli zauważyłeś treści niezgodne z prawdą lub łamiące polskie prawo prosimy o kontakt. Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.