29 maja, 2023

TheKitchenTable

Wiadomości dla Ciebie

Jakie są najlepsze samochody dostawcze do przewozu europalet?

9 min read
jakie-są-najlepsze-samochody-dostawcze-do-przewozu-europalet

Drewniana europaleta to widok znany handlowcom, a liczba, jaką może pomieścić furgonetka, może być decydującym czynnikiem przy wyborze nowego.

Kiedy patrzysz na broszurę samochodu, pojemność jest często kluczową cechą, przy wyborze auta. Zostanie również podana szerokość między nadkolami w przestrzeni ładunkowej samochodu dostawczego – o ile przekracza 1200 mm (szerokość europalety).

Dzieje się tak, ponieważ europalety są wszędzie… Materiały budowlane są zwykle dostarczane handlowcom na europaletach, umieszczane z tyłu samochodu handlowca i przewożone do domu klienta. Są wygodne i bezpieczne, a obecnie w obiegu na całym świecie jest ich około 500 milionów (my też byliśmy zaskoczeni tą liczbą).

Czym jest europaleta?

Paleta euro została zaprojektowana w latach sześćdziesiątych XX wieku, a jej jedynym celem było przyspieszenie załadunku towarów do pociągów – sprawdzonym pomysłem jest to, że jeśli wszystko, co chcesz przewieźć, zostanie załadowane na palety o identycznych rozmiarach, będzie lepiej się trzymać. Podstawowe wymiary palety wynosiły 1200 mm na 800 mm na 144 mm i nie zmieniły się przez cały okres jej użytkowania.

Od tego momentu, w miarę jak europejska integracja przemysłowa nabrała tempa w latach 70. i 80. XX wieku, większość europejskich gałęzi przemysłu (nie tylko pociągów) przeszła na używanie europalet i ustandaryzowała wszystkie ciężarówki, samochody dostawcze, wózki widłowe i magazyny do pracy z nimi. Reszta – jak mówią – jest historią, więc przejdźmy i spójrzmy na najlepsze małe, średnie i duże samochody dostawcze do przewozu europalet.

Dziś nie interesuje nas naprawa pomp, hamulców i innych rzeczy. Skupimy się tylko na małej i średniej kategorii samochodów dostawczych. Każdy samochód dostawczy w kategorii średnich samochodów może pomieścić 3 europalety, więc decydującym czynnikiem jest ładowność. Peugeot Expert i tak ma największą ładowność w segmencie średnim (rywalizuje z niektórymi dużymi samochodami dostawczymi), więc tutaj jest wyraźnym zwycięzcą – co ciekawe, jego brat z Grupy PSA, Citroen Dispatch, również ma taką samą ładowność i pojemność europalety.

Jeśli chodzi o pozostałe 2, Ford Transit Custom i VW Transporter są doskonałymi samochodami dostawczymi same w sobie – Ford Transit Custom oferuje szczególnie doskonały stosunek jakości do ceny z wydajnym silnikiem i dostępnymi opcjami wyposażenia. Ładowność VW Transportera jest nieco niższa, niż można by się spodziewać, ale dokonaj wyboru na podstawie rzeczywistej masy, którą wozisz, i nie pomylisz się.

Redakcja Portalu informuje, że nie odpowiada za treści zamieszczone w prezentowanych artykułach oraz komentarzach nadsyłanych przez czytelników. Jednocześnie zależy nam na publikowaniu merytorycznych informacji dlatego jeżeli zauważyłeś treści niezgodne z prawdą lub łamiące polskie prawo prosimy o kontakt. Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.